S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.


Úvod » Smaragd

Smaragd

Smaragd - obecně

Smaragd je druh berylu a patří mezi nejcennější kameny na světě. Panovníci se jím zdobili, vyniká svěží zelenou barvou klidu a otevřenosti srdce hlavně ve vybroušeném stavu, v překrásných špercích. Králové i církevní činitelé Smaragd nechali vsazovat do svých klenotů jako Kámen jasnovidnosti, co je v souladu s duchovním srdcem – se soucitem s živými bytostmi. Propojuje to hmotné s duchovním, to pozemské s Univerzem, to pravdivé s životem. Učí nás soucitu, porozumění, pochopení, důvěře v pravdivost, bez nutnosti vnějších důkazů.

Smaragd nám rozšiřuje vědomí, podporuje intelekt i posiluje paměť. Uklidňuje naše city a posiluje věrnost. Přijímáme životní změny a jdeme ukázaným směrem. Smaragd pracuje pro naše dobro. Je to silně transformační kámen dnešní doby.

Očista Smaragdu : pod vlažnou tekoucí vodou na pár minut, a potom na nepřímém slunci, nebo na křišťálové drúze nechat dobít.