S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Odmítnout vše můžete zde.


Úvod » Pyrit

Pyrit

Pyrit

svůj název dostal od jisker odletujících po úderu kovu – tedy od ohně – „Kámen co jiskří“. Je to druh sirné rudy železa, často krystalizující do útvaru krychle -podobá se barvou zlatu -další jeho název je Kočičí zlato.

Uplatňuje se jako dekorační předmět v místnostech, ale jeho účinky jsou ochranné, harmonizující prostor, ale dává do rovnováhy citové disbalance. Odstraňuje stres, deprese, úzkost a zklamání. Tiší horečky, zvyšuje obranyschopnost a imunitu. (hlavně při zánětech). Okysličuje krev.

Lze ho použít pro diagnostiku- k upřesnění diagnozy- vynese na povrch ty správné symptomy nemoci.

Je to kámen intelektu, podporuje logiku, analytiku, umožní soustředění i paměť. Podporuje moudrost ale i prosperitu. Neboť jeho zlatá barva souvisí se Sluncem , Solarem se sebevědomím, vitalitou a motivací překonat chybné zvyky, únavu a vyčerpanost. Nese a přitahuje štěstí a prosperitu - v mnoha směrech.

Čeho se vystříhat- kontakt s vodou či potem. Čistit jej lze vykuřovadlem, u plamene svíčky a nepřímým slunečním světlem.